EZONE JUNIOR 24
Graphite hybrid junior model with electrifying blasts of
power(8-9 years old/125-135cm).
In stock
| Head Size | 98 sq.in. |
|---|---|
| Weight | 220g / 7.8oz |
| Grip Size | G03 |
| Length | 24 in. |
| Width Range | 21 mm - 21 mm - 22 mm |
| Balance Point | 300 mm |
| Material | GRAPHITE HYBRID |
| Color(s) | Blast Blue |
| Stringing Pattern | 16 x 17 |
| Made In | China |
| Item Code | 08EZJ24G |