EZONE 100α
16 Mains, 18 Crosses,
No Shared Holes
MAINS
Start @ Throat
Skip 8H, 7T, 9T
Tie off @ 8T, 8T
CROSSES
Start @ 8H, Last @ 7T
Tie off @ 6H, 9T


| Head Size | 100 sq.in. |
|---|---|
| Weight | 275 g / 9.7 oz |
| Grip Size | 0 - 4 |
| Length | 27 in. |
| Width Range | 25.0 mm - 27.0 mm - 24.0 mm |
| Balance Point | 330 mm |
| Material | HM GRAPHITE / MINOLON / NANOCELL NEO / VDM |
| Color(s) | Blast Blue |
| Recommended String | POLYTOUR PRO POLYTOUR AIR REXIS SPEED |
| Stringing Pattern | 16 x 18 |
| Stringing Advice | 40 - 55 lbs |
| Made In | China |
| Item Code | 08EZAP |